Skutočne spoľahlivé upnutie štandardných nástrojov

Stabilizácia rezných podmienok – žiadne vytiahnuté nástroje – dobrá absorpcia vibrácií – predĺženie životnosti nástrojov – dobrá opakovateľnosť výmeny | Hovoríme o systéme upínania PowRgrip od spoločnosti Rego-Fix. 

PowRgrip-SecuRgrip poskytuje istoty

V duchu neustálych požiadaviek na inovácie sa vždy hľadá zlepšenie aj v oblasti upínania. Jednou z častých požiadaviek je zabezpečenie frézovacieho nástroja pred vytiahnutím z držiaka nástroja.

Stále by sme však chceli používať nástroje na frézovanie so štandardnou valcovou stopkou, prípadne stopkou Weldon, a vyhnúť sa „špeciálom“.

Toto kritérium je veľmi dôležité, pretože náradie sa opotrebuje, čo znamená, že výmeny je potrebné uskutočňovať úmerne často a čo najrýchlejšie.

Štandardné nástroje sú oveľa úspornejšie ako nástroje s vlastnými špeciálnymi stopkami. Už pri prezentácii inovatívneho systému upínania nástrojov PowRgrip od spoločnosti Rego-Fix je zrejmé, že tento systém spĺňa tieto požiadavky a je tým hodný testovania.

Upínanie zabezpečuje automatická upínacia jednotka PGU 9500 a držiak nástrojov s držiakmi PowRgrip. Systém PowRgrip – SecuRgrip priniesie dvojitú výhodu, pretože samotné upnutie PowRgrip je obohatené o systém SecuRgrip, kde Rego-Fix ponúka zabezpečenie kompatibilné so stopkami Weldon. V tomto prípade je nástroj upínaný v puzdre PG-SG.

Týmto spôsobom je nástroj upnutý nielen s hydromechanickou upínacou silou, ale je zabezpečený aj tvarovým mechanickým uložením SecuRgrip zabraňujúcim vytiahnutiu nástroja axiálnymi silami.

Ďalšou výhodou systému PowRgrip – SecuRgrip je, že vložka SecuRgrip takmer úplne kompenzuje asymetriu povrchu stopky pri vybratí pre Weldon. Týmto spôsobom je zabezpečená hádzavosť ≤ 3 μm. S dvoma upínacími plochami medzi stopkou nástroja a upínacou klieštinou a upínacou klieštinou a upínacím otvorom upínača upínacieho systému PowRgrip prichádza ďalšia z výhod, ktorou je optimálne tlmenie vibrácií.

Výhodou je aj jednoduchosť obsluhy upínacieho systému PowRgrip. Po stlačení tlačidla sa nástroje na vŕtanie či frézovanie s priemerom od 0,2 mm do 25,4 mm automaticky upnú v priebehu niekoľkých sekúnd.

Jednoducho potrebujete len vložiť príslušný upínací adaptér a potom nástroj s celým držiakom nástroja vložiť do upínacieho zariadenia a stlačiť gombík obsluhy. To je všetko.

Ako partner spoločnosti Regofix je Alba precision s.r.o. pripravená poskytnúť vám možnosť otestovania PowGrip systému priamo vo vašej výrobnej prevádzke.

K dispozícii sú všetky držiaky nástrojov pre všetky bežne dostupné vŕtacie rozhrania, upínací systém PowRgrip je preto všeobecne použiteľný. Upínacia jednotka PGU 9500 automaticky prispôsobuje upínací tlak potrebný pre príslušný upínač, to znamená, že personál nepotrebuje žiadne ďalšie odborné znalosti. Upínacia jednotka PGU 9500 ovláda postup upnutia a upínaciu silu sama.

Už po pár týždňoch používania v prevádzke výroby systém PowRgrip často presviedča a plní požiadavky pre vysokú spoľahlivosť. Skúsenosti ukazujú, že PowRgrip s kombináciou SecuRgrip s karbidovou zabezpečovacou vložkou poskytuje dodatočnú istotu pre frézovacie nástroje, ktoré podliehajú vysokým namáhaniam.

Spoľahlivosť procesu je tiež zabezpečená na dlhé obdobie, výrobca spol. Rego-Fix zaručuje spoľahlivú funkčnosť až pre 20 000 nástrojových zmien a to preto, že upínače ako aj klieštiny sú v priebehu automatického mechanického upínania vystavené iba stresu v ich pružnom rozpätí.

Upínanie koncových fréz s hladkou stopkou ako aj frézovacími nástrojmi s Weldonom pomocou nástroja PowRgrip a SecuRgrip od spoločnosti Rego-Fix vytvára vysokú spoľahlivosť procesu v širokej škále výroby. Upínací systém PowGrip od Rego-Fix má ambíciu stať sa neoddeliteľnou súčasťou vášho úspechu. (www.rego-fix.sk)

Zdieľaj tento článok: